Akcesoria i dodatki

Telefon dla seniora – który wybrać? 3 ciekawe propozycje

Szukasz telefonu dla seniora? Wybór możliwości jest bardzo duży – oprócz prostych w obsłudze smartfonów możesz zdecydować się na sprzęt z przyciskami fizycznymi. Dla wielu osób będzie to dobre rozwiązanie – takie urządzenia najbardziej przypominają telefony stacjonarne, z których korzystali przez lata. Zobacz, jakie urządzenie wybrać, by być zawsze z bliskimi w kontakcie!

Smartfon dla seniora – czy to dobry pomysł? A może lepiej telefon z klawiszami?

Pandemia sprawiła, że coraz więcej seniorów chętniej sięgnęło po nowoczesne technologie, by być w kontakcie z bliskimi. Wielu z nich opanowało obsługę smartfonów i tabletów, by prowadzić wideorozmowy. Czy smartfon dla seniora zawsze będzie dobrym pomysłem? Często sprawdzi się bardzo dobrze! Takie urządzenie da bowiem użytkownikowi szerokie możliwości nie tylko kontaktu z bliskimi, ale również wyszukiwania informacji czy uczestnictwa w wirtualnych społecznościach. Nie mówiąc o tym, że smartfony oferują dopracowane aparaty fotograficzne – idealne, by robić zdjęcia wnukom czy kwiatom z ogrodu. To, czy senior nauczy się korzystać ze smartfona, w dużej mierze zależy od jego poprzednich doświadczeń i odpowiedniego wsparcia. Starszej osobie warto cierpliwie wytłumaczyć poszczególne funkcje – zwłaszcza, że ich mnogość może przytłaczać na początku osobę przyzwyczajoną do telefonu stacjonarnego lub komórkowego bez dotykowego ekranu. Nie można oczekiwać, że senior sam rozpracuje skomplikowane możliwości telefonu.

Dlatego wiele osób sięgnie jednak po telefon z klawiszami. Zwłaszcza, że na rynku jest bardzo dużo modeli stworzonych specjalnie dla seniorów! Cechują się dużymi, wyraźnymi przyciskami – nie ma mowy, by pomylić wybierany numer! Zwykle telefony dla seniorów odznaczają się wytrzymałą baterią – pamiętanie o częstym ładowaniu może być kłopotliwe.

Ale to nie koniec możliwości – firmy proponują funkcje dostosowane do potrzeb starszych użytkowników – na przykład przycisk SOS. Wystarczy wówczas jedno kliknięcie, by połączyć się z wyznaczonym wcześniej numerem i wezwać pomoc! Większość sprzętów ma również łączność Bluetooth, by połączyć się z innymi sprzętami, na przykład zestawem głośnomówiącym.

Polecane telefony komórkowe dla seniora

Co wziąć uwagę, szukając najlepszego telefonu komórkowego dla seniora? Jeśli decydujesz się na sprzęt z tradycyjną klawiaturą, weź pod uwagę:

  • czas pracy baterii;
  • łatwą obsługę;
  • duże, wygodne klawisze;
  • dużą litery w menu telefonu;
  • łączność Bluetooth;
  • dodatkowe funkcje – na przykład przycisk SOS.

Zwróć uwagę, że klasyczne telefony komórkowe dla seniorów są sporo tańsze niż smartfony. Wiele modeli kosztuje mniej niż 200 zł. Zobacz najciekawsze z nich!

  • MYPHONE Halo 2 – jeden z najlepiej ocenianych telefonów dla seniora! Duży, kolorowy wyświetlacz ma 2,2 cala. Dodaj do tego łatwą obsługę, wygodną klawiaturę i dużą czcionkę. Ale to nie koniec – w trybie czuwania sprzęt może działać do ośmiu dni. Urządzenie połączy się przez Bluetooth ze słuchawkami lub zestawem głośnomówiącym. Ma również przycisk SOS, by szybko wezwać pomoc, jeśli będzie ona potrzebna.
  • PANASONIC KX-TU155EXRN – świetnie prezentujący się telefon o wyświetlaczu 2,4 cala. W trybie czuwania może działać do 150 godzin. Sprzęt jest wyposażony w Bluetooth i przycisk alarmowy SOS. Możesz dołożyć kartę pamięci microSD do 32 GB.
  • MAXCOM MM720 – cieszący się ogromną popularnością, poręczny model. Kolorowy wyświetlacz ma 2,2 cala. Sprzęt jest wyposażony w Bluetooth, ma również przycisk SOS i klawisz ICE. Możesz przechowywać dane na karcie microSD. Na pełnym naładowaniu w trybie czuwania może działać 300 godzin, co przekłada się na ok. 5 godzin ciągłych rozmów.

Sprawdź wszystkie telefony komórkowe w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepszy model dla seniora!

Stylowe marki modowe

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *