Moda

Na co składa się zimowy outfit dziecięcy?

Dziecięcy, zimowy outfit to spore wyzwanie dla rodzica. Chodzi tu nie tylko o konieczność ubrania malucha od stóp do głów, ale również jego skompletowania. Co powinno znaleźć się w idealnym, dziecięcym stroju zimowym?

Wygodna, ciepła kurtka

Pierwszym elementem odzieży, który z pewnością przyjdzie do głowy na myśl o zimowym stroju dla dziecka, jest właśnie kurtka. Warto przy tym pamiętać, by wybrać ciepły model, ale jednocześnie – w miarę lekki i nie krępujący ruchów. Dziecko podczas aktywności fizycznej na dworze potrzebuje pełnego zakresu ruchów, dlatego też bardzo grube, a także za duże bądź zbyt małe kurtki nie są trafionym rozwiązaniem.

Jeśli dziecku zdarza się spacerować po zmroku, warto również zwrócić uwagę na to, czy na kurtce znajdują się elementy odblaskowe. Jeśli nie – dobrym pomysłem jest ich zakup, gdyż w ten sposób można zadbać o bezpieczeństwo pociechy.

Dodatki są istotne

W okresie zimowym dodatki odgrywają zdecydowanie więcej ról niż na przykład w stroju wieczorowym. Szaliki, czapki i rękawiczki na zimę mają za zadanie przede wszystkim zapewnić ciepło, a także uchronić przed nieprzyjemnym wiatrem lub opadami atmosferycznymi. Bardzo istotny jest również odpowiedni dobór tych akcesoriów.

Jeśli chodzi o czapkę, dla najmłodszych odpowiednim wyborem będą modele wyposażone w sznureczek, umożliwiający zawiązanie ubranka pod brodą. Dzięki temu maluch nie zdejmie sobie czapki podczas spaceru, a co za tym idzie – możemy uniknąć jej zagubienia. Rękawiczki z jednym palcem to dobry wybór dla maluchów, a starsze dzieci – mogą korzystać z wygodniejszych rękawiczek pięciopalczastych.

Szalik lub komin zapewnia optymalny komfort cieplny tylko jeśli odpowiednio przylega do szyi i osłania ją przed wiatrem. Dlatego też warto dobrze dopasować ten element odzieży do dziecka.

Dziecięce buciki na zimę

Zimowy outfit dziecięcy byłby niepełny bez obuwia. Buty dziecięce na okres zimowy powinny przede wszystkim oferować odpowiednią izolację i ciepło. Gruba podeszwa ma oddzielać od podłoża, które nierzadko jest pokryte śniegiem lub lodem, a tym samym – uchronić stopy przed zmarznięciem.

Wiele mówi się o tym, że podeszwa dziecięcych butów powinna być miękka i elastyczna i jest to prawda. Warto jednak mieć na względzie, że z uwagi na specyfikę obuwia na chłodniejszą część roku – but nie będzie aż tak giętki jak modele przeznaczone na wiosnę czy lato.

Co ubrać dziecku pod spód?

Wiemy już, co jest absolutnym must have jeśli chodzi o dziecięcy outfit na okres zimowy. Jednak co założyć dziecku pod spód? W końcu nie od dziś wiadomo, że nawet najcieplejsza kurtka czy buciki nie uchronią malucha przed wychłodzeniem, jeśli nie zapewnimy mu optymalnej izolacji pod spodem.

Aby dziecko nie zmarzło podczas spaceru czy w drodze do żłobka, warto założyć mu cieplejsze spodnie i bluzę pod spód. W wyjątkowo chłodne dni dobrym pomysłem może okazać się także dodatkowa para bielizny termicznej lub standardowe rajstopy pod spód. Dzięki nim, dziecko zachowa pełen komfort nawet podczas najbardziej szalonych zabaw. Uwaga: po wejściu do domu czy przedszkola, dodatkową warstwę odzieży należy zdjąć, aby uniknąć odwrotnego efektu: przegrzania.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *