Akcesoria i dodatki Moda

Jak wybrać damską torebkę? Torby shopper w sklepie Verostilo

Martwisz się, bo nie wiesz, jak wybrać torebkę, która najlepiej podkreśli Twoje cechy i zakryje wszelkie niedoskonałości? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, nie rozpaczaj, ponieważ dziś postanowiliśmy Ci pomóc, udzielając kilku rad dotyczących wyboru torebki, abyś miała wytyczne przy wyborze ukochanego dodatku.

Zobaczmy więc, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przed wyborem torby.

Jak wybrać torbę? Sprawdź torby shopper w sklepie Verostilo!

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest z pewnością Twój wzrost. Więc jeśli jesteś drobną osobą, radzę wybrać małą torebkę, ponieważ duża może sprawić, że będziesz wyglądać na niższą.

Jeśli natomiast jesteś średniego wzrostu, odpowiednia będzie średniej wielkości torba, a jeśli jesteś bardzo wysoka, idealna będzie również torebka maxi, na przykład torby shopper w sklepie Verostilo.

Ponadto, jeśli górna część Twojego ciała (ramiona, piersi itp.) jest bardziej masywna niż dolna, proponujemy wybrać torebkę lub torbę na ramię z dłuższym paskiem, a jeśli obszar bioder jest największą częścią Twojego ciała, lepsza będzie torba z krótkim paskiem.

Kontekst – torebka do użytku codziennego czy wieczorowa opcja

Po dokonaniu oceny typu torby na podstawie swojej budowy, będziesz musiała wybrać, w jakim kontekście chcesz ją nosić, czyli czy w ciągu dnia, czy wieczorem.

Na co dzień proponuję wybrać torebkę w neutralnych kolorach, takich jak:

  • czarny,
  • niebieski,
  • perłowoszary,
  • beżowy i brązowy.

Na wieczór jednak możesz wybrać elegancką torebkę, bo wieczorowa torebka zawsze musi być mniejsza niż dzienna.

Styl torebki – jak wybrać?

Ostatnim krokiem w wyborze torby jest zadanie sobie pytania, w jaki sposób chcesz ją nosić, czyli czy chcesz nosić ją w ręku, na ramieniu czy w poprzek ciała.

Dlatego zastanów się, w jakich modelach czujesz się bardziej komfortowo, również w zależności od okazji. W Verostilo znajdziesz również plecako-torebki, które możesz nosić na plecach.

Torebka – znaczenie psychologiczne i najlepszy dodatek kobiety

Kobieca torebka to nie tylko dodatek, którym można się pochwalić podczas wyjścia ze znajomymi czy ważnej imprezy. To coś więcej… znacznie głębszego. Torebka w rzeczywistości jest w stanie „powiedzieć coś” o osobie, która ją nosi, na przykład o jej osobowości, aspiracjach czy ambicjach.

Służy nie tylko do przenoszenia portfela, kosmetyków czy kluczy, ponieważ piękna skórzana torebka może wywoływać u ludzi różne emocje, takie jak:

  • pewność siebie,
  • wyższe poczucie własnej wartości,
  • dobre samopoczucie,
  • poczucie władzy itp.

Ponadto kupowanie torebki może być doskonałym rozwiązaniem „na poprawę humoru” dla wszystkich kobiet, które nie akceptują swojego ciała. Rzeczywiście, dla osób z nadwagą kupowanie spodni czy sukienek jest czymś frustrującym, natomiast wybór torebki nie wiąże się z wyrzeczeniami, ponieważ pasuje do każdego typu urody. Dobrze dobrana torebka może też pomóc ukryć i zrównoważyć sylwetkę.

Znaczenie torby – ciekawostki o sposobie noszenia torebek

Jak wspomniano wcześniej, możesz określić osobowość lub nastrój osoby na dany dzień, po prostu patrząc na to, jak nosi torebkę. Nasze przykłady zostały opisane tutaj na przykładzie osób, które znamy i kilku sugestii. Sprawdź, czy mamy rację.

Zobaczmy kilka przykładów:

Noszenie małej torebki

Osoby, które noszą małą torebkę, zwykle nie lubią być w centrum uwagi. Mówimy zatem o osobie bardzo wrażliwej i nieco niepewnej siebie, która ma tendencję do ukrywania swoich emocji.

Noszenie dużej torebki

Zwykle osoba, która nosi dużą torbę, chce mieć kontrolę nad sytuacją i lepiej zarządzać swoim życiem. Uwielbia też podróżować i jest bardziej odważna. Duża torba umożliwia również zabranie ze sobą wszystkich potrzebnych rzeczy do przerwania dnia. Taka osoba jest też z pewnością bardziej aktywna.

Wyjątkowa i efektowna torba

Tutaj mówimy o osobie, która chce zacząć od nowa, porzucić przeszłość i rozpocząć nowe życie. Jednocześnie taka torebka może też być oznaką chęci przypodobania się komuś, poprawienia sobie nastroju czy chęci zwrócenia na siebie uwagę.

Torby z kokardkami, kropkami lub dziecinnymi teksturami

Osoba, która nie akceptuje zmian i woli pozostać zakotwiczona w przeszłości. Może mieć trudności z powiedzeniem „nie”, co powoduje poczucie winy.

Aktówka

Osoba o silnych aspiracjach, zarówno w miejscu pracy, jak i w sferze osobistej.

Sztywna torba

Osoba o powściągliwym charakterze, ale jednocześnie dostępna w razie potrzeby. Nie lubi opowiadać szczegółów o swoim życiu prywatnym, jest bardzo opiekuńcza i ma wyrafinowany gust.

Torba na ramię

Takie torby nosi zazwyczaj bardzo przyjazna i towarzyska osoba. Uwielbia towarzystwo i jest bardzo altruistyczna.

Torba pod pachą

Osoba bardzo przywiązana do rodziny i przyjaciół, ale także do dóbr materialnych.

Torebka noszona na zgięciu łokcia lub na przedramieniu

Ten typ osoby można określić jako „popisowy”, czyli kogoś, kto lubi pokazywać to, co ma na sobie, a nie to, kim naprawdę jest. Jednak ciężko pracuje i pomaga tym, którzy na to zasługują.

I jak? Zgadzasz się z opisanymi powyżej stwierdzeniami? Jak Ty nosisz swoją torebkę?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *