Moda

Jak ubrać dziecko na wycieczkę szkolną zimą?

Zima to pora roku, która wszystkim rodzicom sprawia sporo trudności. Codzienne wybieranie ubrań dla dziecka jest wyzwaniem, któremu ciężko sprostać. Nie tylko ciężko jest przewidzieć, jaka będzie pogoda, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że w szkole jest dużo cieplej niż na dworze. Trzeba więc szukać kompromisów i mądrych rozwiązań. Jeszcze trudniej jest, gdy przychodzi znaleźć odpowiedni strój na wycieczkę szkolną. Co wybrać? Co może się przydać?

Dobra kurtka

Na każdą wycieczkę trzeba wyposażyć dziecko w dobrą kurtkę. To podstawa. Kurtka puchowa damska ma za zadanie chronić przed niskimi temperaturami, wiatrem i opadami. To właśnie ona stanowi najskuteczniejszą izolację przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi. Kurtka powinna zawsze być w dopasowanym rozmiarze, tak by zimno nie mogło przedostawać się pod nią np. przez zbyt szeroki dół. Dobrze jest też szukać kurtek puchowych, które sięgają aż za pośladki. Takie modele najskuteczniej chronią okolicę lędźwiową kręgosłupa i zabezpieczają nerki. Zbyt krótka kurtka nie będzie stanowiła właściwej ochrony tej bardzo wrażliwej na zimno strefy. Kurtka powinna też mieć wysoki kołnierz lub kaptur, którym można osłonić kark. Zwykle czapka do niego nie dosięga, a szalik jest zbyt nisko, by go zakryć. Oznacza to, że kark jest narażony na szczególnie dotkliwe zimno. Oczywiście nawet kołnierz przy kurtce nie oznacza, że można rezygnować z czapki i szalika. One są po prostu obowiązkowe. Do zestawu koniecznie trzeba też dodać porządne, ocieplane rękawiczki (mogą być narciarskie), które zapewnią ciepło małym dłoniom.

Spodnie narciarskie

Jeśli Twoje dziecko wybiera się na wycieczkę szkolną, podczas której będzie cały czas na świeżym powietrzu, to powinieneś zdecydować się także na dopasowane do kurtki puchowej spodnie narciarskie. Skutecznie chronią one przed wilgocią, więc nawet jeśli dziecko się poślizgnie i wywróci. Będą one też nieocenione, gdyby nagle zacząć padać śnieg. Takie spodnie są bardzo praktycznym rozwiązaniem podczas zimowych wycieczek do lasu czy spotkań ze zwierzętami w śnieżnej aurze. Spodnie narciarskie można założyć na grube rajstopy albo legginsy. Jeśli dziecko przed lub po wycieczce ma zajęcia w szkole, to zdecydowanie lepiej jest wybrać legginsy. Dziecko może wtedy zdjąć spodnie narciarskie i zostać w cienkich spodniach, w których będzie mu wygodnie i równocześnie się nie przegrzeje.

Śniegowce

Na zimę koniecznie trzeba wyposażyć dziecko w grube śniegowce. To rodzaj obuwia, który najskuteczniej chroni przed zimnem i śniegiem. Jego śliska powierzchnia ma własności odpychające wodę. Dzięki temu nie ma ryzyka, że przedostanie się ona do wnętrza buta i zamoczy skarpetę. To bardzo ważne, bo przemoczone i wyziębione stopy bardzo często są przyczyną infekcji. Śniegowce mają też podeszwę, która ułatwia utrzymanie równowagi na śliskiej powierzchni. To buty, które zimą warto nosić nawet na co dzień. Zdecydowanie więc powinno się dać je dziecku na wycieczkę. Dzięki temu będzie ono dobrze zabezpieczone przed zimnem.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *