Biżuteria

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?

Naszyjnik to piękna ozdoba dekoltu, jednak nie powinno wybierać się go w sposób przypadkowy. Oto wskazówki, jak dobrać naszyjnik do typu dekoltu bluzki lub sukienki, aby wyglądać modnie i stylowo.

Naszyjnik a typ dekoltu

Wybierając naszyjnik, warto zwrócić uwagę na rodzaj dekoltu bluzki lub sukienki, jaką nosimy. I tak, do dekoltu w kształcie litery „V” należy wybrać naszyjnik, który nie jest ani zbyt krótki, ani też zbyt długi. Dzięki temu nie będzie wyglądać się zbyt wyzywająco – zwłaszcza wówczas, kiedy wycięcie w sukience lub bluzce jest dość duże.
Panie, które lubią długie i wyróżniające się naszyjniki powinny zakładać je do bluzek lub sukienek z dekoltem w kształcie tzw. „łódki”. W praktyce idealnie sprawdzą się zarówno długie łańcuszki, które mają bogate zdobienia, jak i te mniejsze, np. okrągłe.

Prosty dekolt i dekolt typu karo a typ łańcuszka

Nieco łatwiej mają panie, które noszą sukienki bez rękawów o prostym dekolcie. W takiej sytuacji praktycznie każda biżuteria będzie się dobrze prezentować na szyi. Można więc założyć zarówno naszyjnik długi, który nachodzi na ubranie, jak i bardzo krótki, a także popularne ostatnio chokery.

Golfy i dekolty podkoszulkowe a dobór naszyjnika

Ciekawą kwestią jest dobór biżuterii do golfów. Wiele kobiet uważa, że zakładając golf powinno się całkowicie zrezygnować z biżuterii, ponieważ nie pasuje ona do tego typu ubrania. Nie jest to jednak prawdą. Zarówno sweter, jaki sukienka z golfem mogą bowiem być dobrym tłem dla naszyjnika. Warto, jednak zwracać uwagę aby wybierać długą biżuterię, która będzie się wyraźnie odznaczać od materiału. Powinna również mieć inny kolor i w ten sposób kontrastować z ubraniem, a nawet być od niego o kilka tonów jaśniejsza lub ciemniejsza. Do golfu można też dobrać łańcuszek z dużym wisiorkiem.
Jeszcze inną kwestię stanowi dobór łańcuszków do dekoltów podkoszulkowych. W tym przypadku można pozwolić sobie na praktycznie każdy rodzaj naszyjnika, ponieważ będzie to dobrze wyglądać.

Naszyjniki do bluzek i sukienek z kołnierzykiem oraz bluzek na ramiączkach

Podobnie jak w przypadku golfu, tak samo w odniesieniu do sukienek i koszulek z kołnierzykiem wiele kobiet obawia się dobierać do nich biżuterię. Jednak nie jest to wcale tak trudne, jak może się początkowo wydawać. W praktyce jeśli nosimy np. rozpięte kołnierzyki to warto do nich dobrać biżuterię, która sprawdzi się do dekoltu w kształcie litery „V”. Z kolei, kiedy zapinamy kołnierzyk pod samą szyją, to śmiało można nałożyć np. okrągły naszyjnik.
Z kolei panie, które lubią nosić bluzki na ramiączkach o lekko owalnym kształcie dekoltu, mogą do nich dobrać krótkie naszyjniki z wisiorkiem. Nie powinny jednak być zbyt duże, aby optycznie nie skracały szyi.

Rodzaj naszyjnika zawsze powinien być uzależniony od typu dekoltu bluzki lub sukienki. Dzięki temu nie popełnimy modowej gafy, poprawimy swój styl i będziemy czuć się pięknie i modnie w każdej sytuacji.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *