Biżuteria

Biżuteria handmade – wyróżnij się unikalny dodatkiem 

Biżuteria jest dopełnieniem naszego stroju. Nadaje mu charakter i określa nasz styl. Pozwala się wyróżnić lub ma funkcję sentymentalną. Często dostajemy ją w prezencie, więc przywodzi na myśl osobę, która nas obdarowała lub kojarzy się z okazją, na którą ją nam wręczono. Mogą to być zarówno urodziny, rocznice jak i wyjątkowe chwile typu urodzenie dziecka lub awans w pracy. Ręcznie robiona biżuteria jest wyjątkowym i dodatkiem. Często tworzona przez pasjonatów rękodzieła powstaje w pojedynczych egzemplarzach, więc decydując się na nią mamy gwarancję, że posiadamy coś unikatowego.

Ręcznie robiona biżuteria — piękny dodatek dla każdego

Ręcznie robiona biżuteria damska może być wykonana w rozmaitym stylu i z różnych materiałów. Może to być zarówno delikatna bransoletka, jak i masywny naszyjnik wykonany z kamieni szlachetnych. Osoby, które ją wykonują, sięgają po naturalne surowce, jak sznur, skóra czy żywica. W bardziej eleganckiej i reprezentacyjnej wersji może to być srebro, złoto, jedwab lub perły. W zależności od użytych materiałów i sposobu, w jaki zostały wykonane, projektant, uzyskuje zupełnie inny efekt. Tak powstają prace w stylu boho, etno lub minimalistyczne formy.

Na tym jednak nie kończą się możliwości. Artyści projektujący bransoletki, naszyjniki i broszki sięgają też po pióra, koraliki czy jedwabne kwiaty. Kreatywność nie zna granic i dotyczy nie tylko materiałów, ale i form, które mogą powstać. Oprócz tradycyjnych dodatków równie efektownie wyglądają opaski, wianki, czy zawieszki, które można przyczepić przykładowo do torebki. Każda z tych odsłon może być równie ciekawa i pasująca do innej sytuacji.

Biżuteria ręcznie robiona — dlaczego warto na nią postawić

Biżuteria handmade w wielu aspektach przewyższa masową produkcję jubilerską. Każda pojedyncza sztuka wykonywana jest z niezwykłą dbałością o detale. Nie ma tu mowy o braku wykończeń poszczególnych elementów, wszelkie krawędzie są wyprofilowane, a zapięcia trwałe i niezawodne. Powstające autorskie projekty odzwierciedlają styl danego artysty. Mamy poczucie, że kupujemy coś wyjątkowe i jednocześnie wspieramy efekt pracy, w który włożył ktoś swoje serce.

Szukając ozdób na tak wyjątkowe okazje, jak nasz ślub warto zainteresować się autorskimi projektami osób tworzących ręczną biżuterię. Dodatki takie jak duże kolczyki, kolie czy opaski pozwalają nadać stylizacji jeszcze bardziej odświętny charakter. Mogą być zarówno bardzo subtelne, jak i mocne w wyrazie i przyciągające wzrok.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *